Progz - Ingyenesen letölthető remek programok

Szerző Téma: Az Asus és a csigalassú USB3.0 története.  (Megtekintve 1024 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mesant

• Globális moderátor
  • Kölyök tag
    • Profil megtekintése
    • Windowsmix
Az Asus és a csigalassú USB3.0 története.
« Dátum: 2017. Augusztus 13. - 09:54:36 »
Egy haverom, pár nappal ezelőtt vett egy korszerű, ASUS márkájú notebook-ot. Nagy örömmel hazavitte, dédelgette és mosolyogva babusgatta.

Majd megkérdezett engem, milyen sebességgel kéne ennek a notinak hajtani az USB3.0-s lemezeket? Képet is mellékelt hozzá.

Hát ez bizony nem sok. Mint kiderült, a mérést megelőzően már visszavitte a boltba, ahol kissé meglepett  módon álltak hozzá a kérdéshez, melyszerint miért hasonló az usb2 és usb3 kivezetések sebessége egymáshoz?

A cimbora járatos szoftver és hardver ügyekben, a két kivezetést meg tudja egymástól különböztetni. Megkapta a választ a fejrázást, elutasítást, hümmögést.
Megpróbáltuk összedugni a fejünket, próbáltam nyugtatgatni, mert nem kissé ideges volt, hogy a több mint 200 ezerbe kerülő noti, USB3 szekciójának sebessége, alig gyorsabb az ecetes uborkánál.

Hasonló problémákkal nem találkoztam, pedig régóta, ugyanilyen márkájú alkatrészekből összerakott asztali gépet használok.

Felkerestük az Asus oldalát, ahol abból a híres AI Suite vezérlő alkalmazásból, nem találtunk a notihoz megfelelőt. A noti saját oldalán is alaposan körülnéztünk, de semmi érdemleges nem volt fellelhető.

Sokáig nem történt semmi említésre méltó, azt ecseteltem, mit lehetne a notival csinálni, vidd el szervízbe, ismerős hardvereshez, vagy szabolcsi javasasszonyhoz, tanácsoltam én, de akkor már tőlem is nagyon ideges lett.

– Hoppá!

– Elestél? – kérdeztem én.

– Nem, valami jött  – mondja Ő.

– Oké, indítsd újra és kezd előlről a mérést. -

Hát ez így mindjárt más!

–  Te – mondom- ilyen vezérlőt miért nem találtunk az Asus oldalán?

–  Mert nincs!

Tényleg nincs.

A világ egyik legjobb hírű, kiváló hardvereszközöket gyártó cégénél porszem került a gépezetbe. Felvettek ugyanis egy hanyag disznót, aki mosolyogva felveszi a fizetését, de arra képtelen, hogy a munkáját elvégezze.

Intel vezérlőből ezt találtuk az Asus oldalán…

Tanulsága is van a történetnek.

A haver nem túlzottan kedveli a Windows 10-et, a Hetesre esküszik. A Microsoft új operációs rendszere megoldotta azt a problémát, ami az ASUS-nál keletkezett és két magyar fickó együttesen nem tudtak megoldani.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 13. - 09:57:08 írta Mesant »

Progz - Ingyenesen letölthető remek programok

Az Asus és a csigalassú USB3.0 története.
« Dátum: 2017. Augusztus 13. - 09:54:36 »
Reklám - tagoknak nincs:

szaboi65

• Vendég
Re:Az Asus és a csigalassú USB3.0 története.
« Válasz #1 Dátum: 2017. Augusztus 13. - 11:03:20 »
Ismerős a Story  ;D

Mesant

• Globális moderátor
  • Kölyök tag
    • Profil megtekintése
    • Windowsmix
Re:Az Asus és a csigalassú USB3.0 története.
« Válasz #2 Dátum: 2017. Augusztus 13. - 12:58:03 »
 ;) :P