Progz - Ingyenesen letölthető remek programok

Szerző Téma: A Microsoft és az Ipv6  (Megtekintve 864 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mesant

• Globális moderátor
  • Kölyök tag
    • Profil megtekintése
    • Windowsmix
A Microsoft és az Ipv6
« Dátum: 2017. Augusztus 07. - 10:12:07 »
Sok felhasználónak, rutinosabb öreg rókáknak is problémát okoz az ipv6 beállítása, konfigurálása és működésre bírása. Az a probléma, hogy pár kör futása után visszatértem a kiinduló pontra és csak széttárom a karomat. A képek a 14946-os előzetes Windows 10 Pro x64 rendszer tesztje során készültek.*

Első lépés: A parancssorba írt ipconfig parancs hiányos adatokkal szolgál

Második lépés: a kapott ipv6 címmel nem tudsz mit kezdeni, mert a beírt (egyébként hiányos) adatokkal az ablak nem dolgozik tovább, pár perc múlva eltűnnek a beírt adatok. Tudom, hogy az ipconfig parancs kapcsolóival lényegesen több információhoz lehet jutni, de a felhasználónak nem az a feladata, hogy a rendszer belső bugyraiban turkáljon a cél eléréséhez.

A tesztelés során bebizonyosodott, hogy nem megfelelő a rendszer és az ipv6 viszonya. A Teredo nevű szaurusz, csak nehezíti a problémát, az internetes teszteken sorra megbukok, az ipv6 nem működik, vagy azért mert nincs címem (van), vagy az alagúttal van baj (mert nincs címezve).

A legokosabb amit tehettem, hogy felmentem egy oldalra, ahol mindenféle javítási lehetőséget letöltöttem, elindítottam, újraindítottam, majd az internetes teszteken ismét megbukott az ipv6 támogatása.

Kihegyeztem az ujjaimat, hogy odapörkölök a Visszajelzési központon keresztül, írtam is, de a rokonértelmű bejegyzések meggyőztek arról, hogy az ipv6 témakörében a Microsoft 2016 vége felé, még sehol sem tart.

Arról nem is beszélek, hogy az útválasztó LAN csatlakozóján keresztül internetezek, mert az még csak bonyolítaná a bonyolított helyzetet.

Az internetes szolgáltató, a router gyártója és a Microsoft rendszerének hármas egysége sem tette lehetővé, hogy eredményes ipv6 tesztet hajtsak végre.
Hozzáteszem, hogy ezen a rendszeren, ipv6 ügyben semmit sem állítottam, babráltam, vagy konfiguráltam.

Érthetetlen, hogy ami jó volt, miért kellett elrontani?

Miután routert használok, alaposan átbogarásztam a beállításokat, de nem tudtam előre lépni egy ideig. Aztán próbálkozásaimat siker koronázta. Asus routerem van, de  beállítás értelmezhető más gyártmányra is.

Elindítottam a router beállítási paneljét (böngésző címsorába 192.168.1.1) megadtam a belépési adatokat, majd beléptem az ipv6 szekcióba.

Sokáig elkerülte a figyelmemet – nyilván kellő információ hiányában, vagy félreértés alapján – hogy az Ethernet kapcsolat volt megjelölve az ipv6 kapcsolat típusánál.

Amint az Ethernet  kapcsolatot (Csatolófelület) átállítottam PPP-re, a router az adatokat automatikusan beírta ( a képen kitakarva), kattintás az alkalmaz gombra, pár másodperces idegtépő várakozás után a lefuttatott teszt a 20/20 eredményt adta.

Nincs információm arra vonatkozóan, hogy más típusú routerek esetében hogyan és miként működik a beállítás alapján az ipv6, mert eddig csak Asus routerem volt.

De a talán a beállítások között meg lehet találni a kiutat addig, ameddig a Windows rendszerben alapból nem teszik helyre az ipv6 kezelését.

Azóta természetesen javult az internet elérési sebesség: mértem Roubaix (1200km) ld a csatolt képen.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Augusztus 07. - 12:20:58 írta Mesant »

Progz - Ingyenesen letölthető remek programok

A Microsoft és az Ipv6
« Dátum: 2017. Augusztus 07. - 10:12:07 »
Reklám - tagoknak nincs: